Prakses, terapijas, iedvesmas un Dievatziņa

Vairāku gadu garumā, esam apkopojuši un ar savu pieredzi atzinuši par labu esam prakses, ar kurām labprāt dalāmies, organizējot apmācības. 

Izmantojot vibrāciju tiltus: kristālus, Tibetas bļodas, lūgšanas, aromterapiju, mantras un sakrālās ģeometrijas zīmes, elpošanas vingrinājumus (joga, Ci Gun utt.) mēs prasmīgi pastiprinām meditācijas enerģētisko un informatīvo tīrību.

Visas šīs prakses palīdzēs indivīdam, personai saglabāt sevī vienotību ar Dievu. Šie meditāciju tilti- pastiprinātāji, pat ir nepieciešami, lai mūsdienās,, spētu nodibināt saikni ar savu Augstāko Es, un dzīve ritētu harmoniskā Dieva plūsmā. 

Ikdienas prāta attīrīšanas un elpošanas balansēšanas prakse

Juris Bramanis ir tiešais meistara Lenga Sju Guana skolnieks (1998-2000), kopš tā laika, kad meistars sertificēja Juri vadīt Ci-Gun nodarbības, metode ir kļuvusi latviski pieejama un praktizējama cauri pārmaiņām, laikiem, ļaujot Jura un viņa skolnieku dzīvēs Dvēseles patiesībai manifestēties. Līdz ar to metode sen vairs nav tikai vingrinājumu vai fiziskā ķermeņa dziedināšanas komplekss.

Ci Gun ir sena prakse, kas apvieno fiziskos vingrinājumus, meditāciju un elpošanas tehnikas, lai veicinātu vispārējo veselību un labsajūtu. Šīs prakses labvēlīgā ietekme uz cilvēka fizisko un garīgo veselību var tikt pamatota vairākos aspektos:

 1. Fiziskās veselības uzlabošana: Ci Gun vingrinājumi ir zemas intensitātes, tādēļ tie ir piemēroti visu vecumu cilvēkiem, tostarp tiem, kuriem ir ierobežota fiziskā spēja vai hroniskas saslimšanas. Šīs prakses var uzlabot locītavu kustīgumu, muskuļu stiprumu un elastību, kā arī uzlabot asinsriti un enerģijas plūsmu organismā.

 2. Stresa un trauksmes mazināšana: Regulāra Ci Gun prakse palīdz samazināt stresa un trauksmes līmeni. Meditatīvie elementi un koncentrēšanās uz elpošanu var palīdzēt cilvēkiem atslābināties un atbrīvoties no negatīvām emocijām, kas veicina garīgo mieru un emocionālo līdzsvaru.

 3. Imūnsistēmas stiprināšana: Ir pierādījumi, ka Ci Gun var palīdzēt stiprināt imūnsistēmu, kas ir svarīgi veselības uzturēšanai un dažādu slimību novēršanai.

 4. Miega kvalitātes uzlabošana: Cilvēkiem, kas praktizē Ci Gun, bieži uzlabojas miega kvalitāte. Tas ir svarīgi, jo labs miegs ir būtisks veselīgas dzīvesveida sastāvdaļa.

 5. Garīgās skaidrības un koncentrēšanās spējas veicināšana: Ci Gun prakse var uzlabot garīgo skaidrību un koncentrēšanās spējas, kas ir svarīgi gan darbā, gan ikdienas dzīvē.

 6. Emocionālās labsajūtas veicināšana: Ci Gun prakse veicina dziļu savienojumu starp prātu un ķermeni, palīdzot cilvēkiem justies emocionāli līdzsvarotākiem un mierīgākiem.

Vingrinājumu mērķis ir atbrīvoties no fiziskās dzīves un uz prātu vērstām ietekmēm par laiku, lai varētu sajust un dzīvot Dvēseles laikā. Lai katrs sajustu Dvēseles dzīvi kā Prieku, kā Vērtību, kā Pirmavotu, lai atmodinātu sevī spēku dzīvot Dievišķi skaistu dzīvi uz Zemes jau šodien.

Mūsos katrā dzīvo Dievišķā dzirksts, kas ir nemirstīga, neievainojama, nenopūšama, bet kas ir vissvarīgākais jāatceras: Šī Dievišķā dzirksts veidojas ne tikai no tā, ka mēs to zinām un par to runājām, Dievišķā dzirksts veidojas no dzīvot un strādāt sevī, turot augstākos mērķus, augstāko svētību.

Tādejādi ar dzīves pārbaudījumiem: prieku un bēdām, laimi un slimībām, dzīvību un nāvi, cilvēkam ir spēks to harmoniski pārdzīvot, nepazaudējot radīšanas un radošuma īpašības.

Dejas improvizācija 

- process, kurā kustība tiek radīta spontāni. spontanitāte - spēja ļauties dzīvei.  Par kustību, tās sākšanos -  iesākumā klusu savā iekšējā telpa, katru reizi dzirdot ritmu sevī skaļāku, līdz ieraugot savas dzīves deju pilnā plaukumā

Zināšanas un prasmes apgūtas: 

Sertifikāts par 2 gadu kursa "Improvizācija brīvības važās" sekmīgu apgūšanu. "International University Global Theatre Experience." (2003) 

Starptautiskais Teatrālo Metodiku festivāls, dalība meistarklasēs (2003, 2004)

 • Pamela Gay Woods (Lielbritānija) - Sounding Dance;
 • Sheila Gordon (ASV) - Strasberg Sense Memory Through Animal Observation as Applied to Shakespeare
 • Mara Neimanis (ASV)- Aerial Theatre;
 • Haji Zainal Abdul Latiff (Malaizija)- Seni Penchak Martial Arts for Theatre Artists;
 • Rebecca Lister (Austrālija)- Improvisation and the Literal work;
 • Sergejs Ostrenko (Latvija) - Improvizācija un spontanitāte aktiera tēlošanā

 

Tibetas skanošo bļodu apmācība


Juris Bramanis, masieris kopš 1997.gada, un masieru treneris kopš 2002.gada aroma terapijā, karsto akmeņu masāžā (Hot stone masage) un kopš 2014.gada pasniedz Tibetas skanošo bļodu tehnikas nodarbības pašizdziedināšanā, meditācijā un grupu meditācijā. Tibetas skanošo bļodu dziedinošās tehnikas apguvei tiek piedāvāti individuāli apmācību kursi, īpaši gaidīti pāri, ģimenes, kā ari kursi meistariem, kas vada meditācijas grupām (jogas skolotāji, masieri, kosmetalogi, fitnesa treneri- profesionāļi, kas strādā ar grupām un jūt, nodarbības papildinājums ar Tibetas dziedošo bļodu meditatīvā, relaksējošā, dziedinošā vibrācija, papildinās meistara nodarbības).

Nodarbība notiek aptuveni četras stundas un ~ divas stundas individuālā dziedināšana katram dalībniekam

Kristālu dziedinošās tehnikas apmācība

Kopš 2009.gada Juris Bramanis pasniedz arī nodarbības par kristālu dziedinošām spējām uz psihi, uz nervu sistēmu un psihosomatiku. Līdzšinējā psihoterapijas konsultatīvā prakse pierādīja, ka kristāli maigi, tai pat laikā pārliecinoši izdziedina personas depresīvās un tumsonīgās domas un jūtas, šajā sakarā tika izstrādāta apmācības programma, kurā tiek pasniegtas zināšanas par kristālu izvēli, pielietošanu un kopšanu (kristāli arī ir jākopj). Nodarbībās par kristālu dziedinošās tehnikas apmācībām tiek dotas praktiskas zināšanas par iedomības aspektiem, tiek risināti un apgūti prāta tumsonības radītie ciešanu cēloņi, tādējādi kristāli kā enerģētiski vibrējoša platforma palīdz personai izgaismot savas iedomības un tumsonības radītās ciešanas, enerģētiski paceļot augšā dvēseles vibrācijās. Šis ir arī Jura mīļākais lekciju un nodarbību kurss, ko katrs dalībnieks, strādājot ar kristāliem praktiskajās nodarbības, atklāj katrs pats savas dvēseles talantus, virsspējas, dziedinošās spējas. Meistars tai pat laikā sagatavo prātu, lai persona neapmaldās iedomības, lielības un sevis parādīšanas valgos.

Nodarbības ilgums četras stundas un ~ divas stundas individuālā dziedināšana katram dalībniekam.  

Saulgriežu Uguns rituāls

Saulgriežu uguns rituāls ir saistīts ar saules cikliem un dabas atdzimšanu. Uguns tiek uzskatīta par tīru pārveidojošu spēka avotu.

Rituālā laikā tiek dziedāts, dejots, tiek skaitītas lūgšanas un meditēts. Ugunij tiek dots zieds- ziedojums: ziedu pušķi, graudi, sēklas, dzintariņa gabaliņi, avota ūdens, medus utt. 

Saulgriežu uguns rituāls ir veids, kā atzīmēt saules atgriešanos un dabas atdzimšanu. Tas ir arī veids, kā piesaistīt tīru un pārveidojošu spēku.

Nodarbību veido divas daļas:

1.Teorētiskā daļa, kuras laikā tiek apgūtas pamata zināšanas par laika lūkām, Saules gadu. Apgūtas zināšanas par Uguns ētiku, kādas dziesmas piemērotas konkrētai laika lūkai? Kā tiek izvēlēta vieta Uguns kuršanai, kā tā tiek iekārtota, kādi cilvēki piedalās uguns kuršanā, kas tiek aicināts un, kam tiek atteikts. Kādu ziedojumu dodam Ugunij, par ko pateicamies un ko vēlamies?

2.Praktiskā daļa. Saulgriežu uguns kuršana, atbilstoši gadalaikam: Meteņi, Lielā diena, Vasaras Saulgrieži, Apjumības jeb Rudenāji un Ziemas Saulgrieži.

Retrīts. Ikdienas prāta attīrīšanas un elpošanas balansēšanas prakse, kopā ar EGO aspektiem.

Vairākus gadus organizējot retrītus un seminārus, esam sapratuši, ka zināšanas ir jānodod kopā ar praksi. Daudz lielāku ieguvumu saņema tie, kas apguva, izpētīja un strādāja ar saviem Ego aspektiem, kas iemācījās tos atpazīt arī citos,  un vēlāk apmeklēja arī Elpošanas vingrinājumu retrītu. Tāpēc arī turpmāk šie retrītu būs pieejami kā viens.

Retrīta laikā būs iespējams katram pašam veikt diagnostiku savam fiziskajam ķermenim, iepazīstot vingrinājumu laikā nepatiku, tirpoņu, krampjus, labajā, kreisajā pusē, rokām, kājām, ausīm utt., līdz sapratīsim no psihosomatikas viedokļa, ko tas nozīmē un kādus blokus, aizspriedumus palaist, ar ko strādāt. Līdzīgi kā psihosomatikā, nu jau zinām, ka prāta bloki rada ciešanas un slimības. Paplašināsim savu anatomijas izpratni uz šīs bāzes, saprazdami, ka arī smalkajos un mentālajos plānos- dievišķajos plānos, ja eksistē prāta bloki vai tumsonīgi uzskati, mūsu smalkie ķermeņi ir ievainoti, traucēti un izsīkuši. Šis retrīts un šī prakse dziedinās mūs katru visos mūsu deviņos gaismas ķermeņos. Kļūsim, vispirms par savu ķermeņu ekspertiem.

Visu slimību cēloņi ir negatīvā enerģija, kas uzkrājas cilvēka aurā nepareizas rīcības, domu un jūtu dēļ, ko cilvēks pieļauj nezināšanas vai nespējas pārvaldīt savu rīcības dēļ.

"Viena sekunde iedomības dzēs tūkstoš gadus askēzes", nedaudz no ego aspektiem: Tiecība pēc materiālā, Tiecība pēc slavas, Sociālā loma, statuss, sertifikāti, Mazvērtības komplekss, Vāja griba, Sevis žēlošana- upurītis.

"Kuru darbu padarīju,

To ielaidu rudenī.[...]" (L.tdz.)

Tautasdziesmas daudz runā par darbiņa padarīšanu, par tā padarīšanu vienu reizi un līdz galam "tādejādi, ielaižot rudenī". Darbs ar personīgajiem ego aspektiem ir kā "sevis revidēšanas" pasākums, kurā mēs sevi sagatavojam jau nākošajam solim.

"[...] Nu, Dieviņi, Tava vaļa,

Nu Tavās rociņās,

Manas baltas villainītes,

Mana balta dvēselīte. [...] (L.tdz.)

Tibetas skanošo pilnmēness bļodu meditācija.

Gadu simtiem tibetieši praktizējuši skaņu dziedināšanu un apziņas transformāciju ar Tibetas skaņošo bļodu palīdzību. Tibetas mūki jau izsenis novērojuši bļodu skaņu tūlītēju efektu meditācijas uzsākšanai un padziļināšanai, kas ļauj apziņai kļūt dzidrai un uztvertspējīgai Visuma informāciju jeb Īstenību. Arī mūsdienu zinātne turpina atklāt skanošo bļodu dziedinošo spēku. To radītā rezonanse uzlabo cilvēka imunitātes funkcijas, pazemina asinsspiedienu un ievērojami samazina stresa līmeni, pamodinot ķermeņa dziļāko spēku sevi dziedināt.

Tibetas dziedošās bļodas ir sena prakse, kas radusies Himalaju reģionā pirms vairākiem gadsimtiem. Tās tiek izmantotas meditācijā, dziedināšanā un rituālos. Šīs bļodas ražo no dažādiem metāliem, tostarp vara, niķeļa, cinka un sudraba, katram no kuriem ir savs unikālais skaņas tonis.

Dziedinošais efekts galvenokārt balstās uz skaņas vibrācijām, ko rada bļodas. Tie, kas praktizē ar dziedošajām bļodām, uzskata, ka šīs vibrācijas var ietekmēt cilvēka enerģijas laukus un ķermeņa čakras, palīdzot atjaunot enerģijas līdzsvaru un veicinot dziļu relaksāciju. Skaņas terapija ar dziedošajām bļodām var palīdzēt mazināt stresu, uzlabot koncentrāciju un veicināt emocionālo labklājību.

Skaņas un vibrācijas, ko rada dziedošās bļodas, nodrošina iekšējas miera un harmonijas sajūtu, palīdzot cilvēkiem sasniegt dziļāku meditācijas stāvokli. Šis efekts tiek uzskatīts par terapeitisku un palīdz cilvēkiem atslābināties un atbrīvoties no ikdienas stresa.

Tibetas skanošo bļodu skaņas sinhronizē jutīgos smadzeņu viļņus, radot terapeitisku efektu prātam un ķermenim.

Juris Bramanis apguvis praktisko dziedināšanas kursu Nepālas dziedināšanas centrā (Kathmandu Healing center). Sertificēts dziednieks ar pilnu visu 7 čakru skanošo Pilnmēness bļodu komplektu, ko Tibetas mūki darinājuši tradicionāli, atskaņojot mantras pilnmēness laikā, kad dziedinošā enerģija ir visspēcīgākā. 

Vipassana ievadmeditācijas nodarbības

1. Kas ir Patiesība?
2. Kā mums katram nonākt līdz Patiesībai? (svarīga sava pieredze, ar dzīves piemēru)
3. Kā mums katram pieņemt otra un visu Patiesību? (Tolerances ētika)
4. Patiesība un vīrietis, Patiesība un sieviete. (Domas. Emocijas)
5. Meditācijas alternatīvas.
6. Meditācija un Diena. (Meditācija- vērot dienu)

Četru stundu meditācija, kurās tiek iepazīstināts ar Vipassana tehniku tās sākuma līmeņos, ar skaidrojumiem, ar piemēriem, ar personīgajiem pārdzīvojumiem.

Aromterapija ir alternatīvās medicīnas prakse, kurā izmanto ēteriskās eļļas, lai uzlabotu cilvēka garīgo un fizisko labklājību. Šeit ir daži no galvenajiem ieguvumiem, ko piedāvā aromterapija:

 1. Stresa un trauksmes samazināšana: Aromterapija tiek plaši izmantota, lai mazinātu stresu un trauksmi. Ēteriskās eļļas, piemēram, lavandas un citronu balzama eļļas, ir pazīstamas ar to nomierinošajām īpašībām.

 2. Uzlabo miega kvalitāti: Daudzas ēteriskās eļļas, piemēram, lavandas eļļa, ir zināmas ar to spēju uzlabot miega kvalitāti, palīdzot cilvēkiem ātrāk aizmigt un nodrošinot dziļāku miegu.

 3. Sāpju mazināšana: Aromterapija var palīdzēt mazināt dažāda veida sāpes, tostarp galvassāpes, muskuļu sāpes un menstruācijas sāpes. Ēteriskās eļļas, piemēram, piparmētras un eikalipta eļļas, ir pazīstamas ar sāpju mazinošajām īpašībām.

 4. Imūnsistēmas stiprināšana: Dažas ēteriskās eļļas var palīdzēt stiprināt imūnsistēmu. Piemēram, eikalipta, citronu, salvijas, lavandas un tējas koka eļļas tiek izmantotas, lai uzlabotu organisma spēju cīnīties ar infekcijām.

 5. Gremošanas sistēmas uzlabošana: Aromterapija var arī palīdzēt gremošanas sistēmas problēmu gadījumos, piemēram, mazināt vēdera uzpūšanos vai uzlabot gremošanu. Piemēram, bergamota eļļa.

 6. Ādas stāvokļa uzlabošana: Dažas ēteriskās eļļas, piemēram, tējas koka eļļa un rozmarīna eļļa, tiek izmantotas, lai uzlabotu ādas stāvokli, ārstējot dažādas ādas problēmas, piemēram, pūtītes vai sausu ādu.

 7. Enerģijas un koncentrācijas palielināšana: Aromterapija var palīdzēt palielināt enerģiju un uzlabot koncentrāciju. Piemēram, piparmētras un citronu eļļas tiek izmantotas, lai stimulētu prātu un uzlabotu fokusu.

Ir svarīgi atzīmēt, ka, lai gan aromterapija var būt noderīga papildinājums kopējai veselības aprūpei, tā neaizstāj tradicionālo medicīnu un jāizmanto piesardzīgi. Ir ieteicams konsultēties ar veselības aprūpes speciālistu pirms aromterapijas izmantošanas, īpaši grūtniecības laikā, bērniem, vai cilvēkiem ar hroniskām veselības problēmām.

Kopumā, aromterapija piedāvā daudzpusīgu pieeju veselības un labsajūtas uzlabošanai, izmantojot ēterisko eļļu aromātiskās un terapeitiskās īpašības, kas var atbalstīt gan fizisko, gan emocionālo labklājību.