Mērķis

Dzīvesmākslas meditācijas Telpas izveide 

Tēvs Pio (itāļu: Padre Pio), Kapucīnu mūks ir teicis:  "Grāmatās meklējam Dievu, bet meditācijās Viņu atrodam."

Laikā, kad ar zināšanām, bez praktiskas to pielietošanas, ir kļuvis par maz, vai arī mūsu jūtība ir tik augsta, ka mūsos rodas tukšums, ir nepieciešama darbība, prakse, kas mūsu prātu, mūsu apziņu savieno ar mūsu Augstāko Es, ar mūsu dziļāko būtību. 

Mūsdienās meditācija nav tikai reliģiska tradīcija, tā ir terapija, vai precīzāk katra indivīda ikdienas prakse. (no latīņu val. meditatio-domāt, apcerēt).

Biedrības GODI.LV galvenais mērķis ir Dzīvesmākslas meditācijas Telpas izveide. 

Pēc neskaitāmām pieredzēm Nepālā, esam apzinājušies, ka pašas senākās tradīcijas, ir tās, kas nav mainījušas savu tehniku, un tā ir Vipassana meditācija. Šo tehniku arī vēlamies attīstīt, iztulkojot latviešu valodā un padarīt pieejamu ikvienam, kurš ir gatavs iet apzinātības ceļu.

Vēlamies radīt vietu, kurā cilvēks, kurš atnācis ar sevi strādāt, būtu brīvs no ikdienas rūpēm, no domām, kas varētu viņu novirzīt no sava iekšējā darba. Vietu, kurā būtu padomāts par gulēšanu, par ēdināšanu, par vidi- mierīgu, klusu, bez ikdienas pierastajiem trokšņiem.

Pirms tam dodot iespēju cilvēkam sagatavoties, jo bieži vien mūsdienu pilsētas cilvēkam, tieši klusā, mierīgā atrašanās dabā, rada vislielāko stresu.

Vipassana

Vipassana meditācija- senākā un dziļākā meditācijas tehnika.

Meditācija notiek tās klasiskajā izpausmē, tātad katrs ir ieinteresēts strādāt tikai un vienīgi ar sevi- iegūt savu personīgo pieredzi.

"Jūs kaut ko esat dzirdējuši par viedumu, bet tas nav jūsu viedums, tas ir kāda viedums. Pateicoties savam intelektam, Jūs to esat sapratuši un pat apzinājušies (apcerējuši) to, ko Jūs dzirdējāt, bet ne vienā, ne otrā gadījumā, tas nav jūsu viedums. Tas ir kāda viedums, par kuru Jūs esat dzirdējuši, kuru apcerējuši. Gan vienā, gan otrā gadījumā, tas ir labi, bet labi tādā gadījumā, ja Jūs pakāpjaties uz nākamo pakāpienu vai dziļumu, kad sākat paši vērot patiesību, kaut kas notiek, bet Jūs vērojat, tikai vērojat, tā veidojas Jūsu personīgais viedums. Viedums ir Patiesības vērošana, tikai vērošana un nekas, izņemot vērošana."(S.N.Goenka)

Tikai pašaizliedzīgs darbs ar sevi nesīs vislabākos rezultātus. Dodoties uz nodarbību, jūs apzināties, ka vienīgi jūsu personīga, pašaizliedzīga darbība un nekas cits nenesīs augļus.

Meditācijas process ir tāds, lai palīdzētu jums sasniegt patiesību pašiem par sevi. Iepazīsti sevi, sevis iepazīšanas process kļūst par dabas likumu iepazīšanas procesu, universālo dabas likumu, jūs sāksiet saprast universālo dabas likumu, vien tad, kad pārdzīvosiet patiesību sevī. Daba sāks atvērties, sāks atvērties visi viņas likumi, kļūs skaidra patiesā pasaules daba, Visuma daba, kļūs saprotams Universa likums, kļūs viegli dzīvot saskaņā ar šo Likumu, tā kā to Likums no mums prasa, dzīve būs piepildīta ar Laimi, Mieru un Harmoniju, ne tikai prāta virspusējā līmenī. Visa mūsu būtība- prāts, matērija, viņu mijiedarbība būs piepildīta ar mieru, harmoniju, laimi. Tāds ir šīs tehnikas mērķis. Lai prāts ir maksimāli tīrs un apzināts.

Aktīvi gatavojamies, lai jau šogad notiktu pirmā desmit dienu Vipassanas nodarbība GODI.LV mājās. Meditācijas telpa praktiski jau ir gatava, tagad jāsarūpē vietas gulēšanai.