latvietes JOGA

2023-04-21

Septiņu čakru vingrinājumu komplekss

Vingrinājumus veido:

 • Prakses no Kundalinī jogas

Kundalinī joga ir holistiska jogas sistēma, kas ir vērsta uz ķermeņa, prānas (elpas) un apziņas attīstību.  Kundalinī joga prakse tiek uzskatīta par spēcīgu pašpārvarēšanas līdzekli, kas var palīdzēt cilvēkiem pārvarēt stresu, uzlabot miegu, palielināt enerģiju un attīstīt koncentrāciju. Turklāt Kundalinī joga var palīdzēt cilvēkiem uzlabot savas attiecības ar citiem un attīstīt dziļāku sapņu sapņošanu un intuīciju.

 • Zināšanas par čakrām

Čakras ir enerģētiskie centri cilvēka ķermenī, kas ir balstīti uz senās hindu filozofijas un jogas tradīcijām. Ir kopumā 7 galvenās čakras, kas izvietotas gar cilvēka mugurkaulu un ir savstarpēji saistītas ar fizioloģisko, emocionālo un garīgo stāvokli.

 1. pamata čakra (muladhara) - atrodas pie anālās atveres un mugurkaula pamatnes, atbild par fizisko stabilitāti,  izturību un drošību
 2. sakrālā čakra (svadhisthana) - atrodas pie trešā un ceturtā skriemeļa un dzimumorgāniem, atbild par seksuālo dzīvi, reproduktīvo procesu, emocionālo stabilitāti, radošumu un intuīciju
 3. saules pinuma čakra (manipura) - atrodas pie nabas, atbild gremošanas procesu, saistīta ar identitāti, pašpārliecinātību, gribasspēku un izpratni
 4. sirds čakra (anahata) - atrodas krūškurvja centrā, ir saistīts ar aizkuņģa dziedzeri, atbild par mīlestību, līdzjūtību un garīgumu, līdzsvara punkts starp zemākajām un augstākajām čakrām
 5. kakla čakra (vishuddha) - atrodas rīklē, saistīta ar vairogdziedzeri, atbild par komunikāciju, izteiksmi un izpratni.
 6. trešās acs čakra (ajna) - atrodas pieres vidū, virs uzacīm, saistīta ar hipofīzi, atbild par intuīciju, iekšējo redzi un koncentrāciju.
 7. kroņa čakra (sahasrara) - atrodas galvvidū, saistīta ar epifizi,  atbild par garīgo atbrīvošanos un  vienotību ar kosmosu.  

Katra čakra ir saistīta ar specifisku krāsu, dzīvnieku, elementu, mantru un mudru.

 • Šamaniskās zināšanas

Senās pasaules tradīcija, kurā tiek izmantoti dažādi rituāli, meditācijas tehnikas, dziesmas un dejas. Šamanisms ir saistīts ar dabu, šamani bieži izmanto dabas elementus, piemēram, augus, dzīvniekus un kristālus, lai veiktu savas prakses. Šamanismā tiek strādāts ar cilvēka ķermeņa enerģētiskajām centriem, kuros ietilpst enerģētiskās zonas, tam atbilstoši tiek piemeklētas stihijas, augi, dzīvnieki, caur kuriem un ar kuriem var starp Visuma daudzām dimensijām sevi dziedināt. 

 • Veģetārais un vegānais uzturs

Pareizs uzturs, kas satur visus nepieciešamos uzturvielu elementus, var palīdzēt uzturēt labu fizisko formu, uzturēt normālu vielmaiņu, samazināt iekaisumu, uzlabot imunitāti un mazināt stresu un trauksmi. Turklāt, daži pārtikas produkti ir pazīstami kā "garīguma pārtika", kas var palīdzēt uzlabot garastāvokli un mieru. Uzturs var ietekmēt cilvēka ķermeņa un prāta stāvokli, un ja mēs mākam izvēlēties uzturu, kas atbilst mūsu individuālajām vajadzībām, tas var uzlabot mūsu vispārējo veselību un palīdzēt sasniegt harmoniju.

Svarīgi ir atcerēties, ka katrs cilvēks ir unikāls, un vienam un tam pašam uzturam nevar būt universāla recepte, lai sasniegtu harmoniju caur uzturu, ir svarīgi saprast savas ķermeņa un prāta vajadzības un izvēlēties pārtiku, kas atbilst šīm vajadzībām. Turklāt, arī citi faktori, piemēram, fiziskā aktivitāte un stresa līmenis, var ietekmēt harmonijas sasniegšanu. Tādēļ ir svarīgi ņemt vērā visus šos faktorus un izvēlēties veselīgu dzīvesveidu kopumā, lai sasniegtu optimālu veselību un harmoniju.