https://lightinom.blogspot.com/2021/12/pasaka-par-ieksinu-vai-arinu.html

Brīvdabas parks: Cilvēki un zirgi brīvībā

2021-12-18

"Zirgs atspoguļo cilvēku sapņus pašiem par sevi - tas ir spēcīgs un skaists, un tam piemīt spēja ļaut mums aizbēgt no pašu dienišķi pelēkās eksistences" (citāts no www.lwhorse.lv)

Kā vēl labāk iepazīt savu dabu, ja ne sadarbībā vai esībā vienā telpā (dabā, parkā) ar zirgu, ar kumeliņu. Simboliski kumeliņš latviešu tautasdziesmās ir asociēts ar mūsu pašu prātu.

Pats Dieviņš man iedeva 
Sav' jājamu kumeliņu; 
Caur sedliem Saule lēca, 
Caur iemauktu Mēnestiņš.
Pavadiņas galiņā-

Tur lec rīta Auseklītis. (L.t.dz.)

Godu veidotais parks ir atvērts, lai baudītu vēju, sauli, lietu un sniegu, un iepazītu savu dabu caur zirga brīvību.

2021.gada nogalē esam izdarījuši visus priekšdarbus, lai jau ar jauno gadu sāktu darbu pie brīvdabas parka ierīkošanas. Esam sakārtojuši juridiskos jautājumus par 12 hektārus lielu parka teritoriju. Esam nopirkuši poļu konik meitenīti Vēsmu, kura šobrīd vēl dzīvojas kopā ar mammu. Vēl ļoti, ļoti daudz darba priekšā. 

Ja sajūti sevī aicinājumu piedalīties šī parka tapšanā, tad priecāsimies  par zirgu, kurš varbūt ir par vecu sportam un darbam, bet lieliski derēs pastaigām parkā. Priecāsimies arī par  ziedojumiem gan ar materiāliem (impregnēti mieti žogam, pats žoga materiāls), gan finansiālu atbalstu parka tapšanai, labiekārtošanai un uzturēšanai.