Vipassana- meditācijas retrīts

Vipassana meditācija-   senākā un dziļākā meditācijas tehnika.

Meditācija notiek tās klasiskajā izpausmē, tātad katrs ir ieinteresēts strādāt tikai un vienīgi ar sevi- iegūt savu personīgo pieredzi.

“Jūs kaut ko esat dzirdējuši par viedumu, bet tas nav jūsu viedums, tas ir kāda viedums. Pateicoties savam intelektam, Jūs to esat sapratuši un pat apzinājušies (apcerējuši) to, ko Jūs dzirdējāt, bet ne vienā, ne otrā gadījumā, tas nav jūsu viedums. Tas ir kāda viedums, par kuru Jūs esat dzirdējuši, kuru apcerējuši. Gan vienā, gan otrā gadījumā, tas ir labi, bet labi tādā gadījumā, ja Jūs pakāpjaties uz nākamo pakāpienu vai dziļumu, kad sākat paši vērot patiesību, kaut kas notiek, bet Jūs vērojat, tikai vērojat, tā veidojas Jūsu personīgais viedums. Viedums ir Patiesības vērošana, tikai vērošana un nekas, izņemot vērošana."(S.N.Goenka)

1.       Kas ir Patiesība?
2.      Kā mums katram nonākt līdz Patiesībai? (svarīga sava pieredze, ar dzīves piemēru)
3.      Kā mums katram pieņemt otra un visu Patiesību? (Tolerances ētika)
4.      Patiesība un vīrietis, Patiesība un sieviete. (Domas. Emocijas)
5.      Meditācijas alternatīvas.
6.      Meditācija un Diena. (Meditācija- vērot dienu)

 Kas ir kas: Dusmojoties, kādas ir dusmas? Kā Jūs varat nosaukt šīs dusmas par kristiešu, budistu vai musulmaņu dusmām, par latviešu, krievu vai amerikāņu dusmām, sievietes, vīrieša, pieaugušā vai bērna dusmām? Dusmas ir dusmas. Un ciešanas, kuras pārdzīvojam no šīm negativitātēm, mēs arī nevaram nosaukt par kristiešu, budistu vai musulmaņu ciešanām. Nē, tās ir universālas, šīs negativitātes ir universālas, tāpēc arī metodei, ar kuru tās ir jādziedina ir jābūt universālai.“ (S.N.Goenka)

Tikai pašaizliedzīgs darbs ar sevi nesīs vislabākos rezultātus.  Dodoties uz nodarbību, jūs apzināties, ka vienīgi jūsu personīga, pašaizliedzīga darbība un nekas cits nenesīs augļus.

Meditācijas process ir tāds, lai palīdzētu jums sasniegt patiesību pašiem par sevi. Iepazīsti sevi, sevis iepazīšanas process kļūst par dabas likumu iepazīšanas procesu, universālo dabas likumu, jūs sāksiet saprast universālo dabas likumu, vien tad, kad pārdzīvosiet patiesību sevī. Daba sāks atvērties, sāks atvērties visi viņas likumi, kļūs skaidra patiesā pasaules daba, Visuma daba, kļūs saprotams Universa likums, kļūs viegli dzīvot saskaņā ar šo Likumu, tā kā to Likums no mums prasa, dzīve būs piepildīta ar Laimi, Mieru un Harmoniju, ne tikai prāta virspusējā līmenī. Visa mūsu būtība- prāts, matērija, viņu mijiedarbība būs piepildīta ar mieru, harmoniju, laimi. Tāds ir šīs tehnikas mērķis. Lai prāts ir maksimāli tīrs un apzināts.

Dienas kārtība:

8:30    8:50    Dalībnieku ierašanās un iekārtošanās meditācijai

9:00    10:30  Lekcija

10:30  11:00  Pauze

11:00  12:30  Meditācija

12:30  14:00  Pusdienas

14:00  15:30  Meditācija

15:30  16:00  Pauze

16:00  17:30  Meditācija

17:30  18:00  Pauze

18:00  19:00  Lekcija- dienas noslēgums

Atlīdzība par nodarbību: 50EUR, izmaksu nosegšanai un ziedojums.


 .