Vipassana- meditācijas retrīts

Vipassana meditācija-   senākā un dziļākā meditācijas tehnika.

Meditācijas notiks tās klasiskajā izpausmē, tātad katrs ir ieinteresēts strādāt tikai un vienīgi ar sevi- iegūt savu personīgo pieredzi.

“Jūs kaut ko esat dzirdējuši par viedumu, bet tas nav jūsu viedums, tas ir kāda viedums. Pateicoties savam intelektam, Jūs to esat sapratuši un pat apzinājušies (apcerējuši) to, ko Jūs dzirdējāt, bet ne vienā, ne otrā gadījumā, tas nav jūsu viedums. Tas ir kāda viedums, par kuru Jūs esat dzirdējuši, kuru apcerējuši. Gan vienā, gan otrā gadījumā, tas ir labi, bet labi tādā gadījumā, ja Jūs pakāpjaties uz nākamo pakāpienu vai dziļumu, kad sākat paši vērot patiesību, kaut kas notiek, bet Jūs vērojat, tikai vērojat, tā veidojas Jūsu personīgais viedums. Viedums ir Patiesības vērošana, tikai vērošana un nekas, izņemot vērošana."(S.N.Goenka)

1.       Kas ir Patiesība?
2.      Kā mums katram nonākt līdz Patiesībai? (svarīga sava pieredze, ar dzīves piemēru)
3.      Kā mums katram pieņemt otra un visu Patiesību? (Tolerances ētika)
4.      Patiesība un vīrietis, Patiesība un sieviete. (Domas. Emocijas)
5.      Meditācijas alternatīvas.
6.      Meditācija un Diena. (Meditācija- vērot dienu)

 Kas ir kas: Dusmojoties, kādas ir dusmas? Kā Jūs varat nosaukt šīs dusmas par kristiešu, budistu vai musulmaņu dusmām, par latviešu, krievu vai amerikāņu dusmām, sievietes, vīrieša, pieaugušā vai bērna dusmām? Dusmas ir dusmas. Un ciešanas, kuras pārdzīvojam no šīm negativitātēm, mēs arī nevaram nosaukt par kristiešu, budistu vai musulmaņu ciešanām. Nē, tās ir universālas, šīs negativitātes ir universālas, tāpēc arī metodei, ar kuru tās ir jādziedina ir jābūt universālai.“ (S.N.Goenka)

Vipassana bija un būs, kā to vēlējās Buda un skolotājs Goenka, mācība, kas tiek nodota līdz mums neskarta un neapgrūtināta, tīra, tāpēc arī maksa par praksi ir ziedojums.  .